دوره آمادگی آزمون آیلتس

دوره آمادگی آزمون آیلتس

تاریخ شروع دوره : 29 بهمن 1398

آیلتس  (International English Language Testing System) به معنای سامانه جهانی ارزیابی زبان انگلیسی است، یکی از باارزش‌ترین آزمون‌های زبان انگلیسی هم‌اکنون است که در سراسر جهان برگزار می‌شود. آیلتس در واقع آزمونی بریتانیایی بوده‌است و از این نظر در برابر تافل، آزمون آمریکایی قرار می‌گیرد. این آزمون به دست دانشگاه کمبریج انگلستان، شورای فرهنگی بریتانیا و مرکز آیلتس استرالیا برگزار می‌شود.

نمره بندی این آزمون از ۰ تا ۹ سطح را شامل می‌شود که نمرهٔ قبولی برای آزمون وجود ندارد اما به‌طور معمول سطح ۵ نمرهٔ متوسط و ۶ به بالا خوب تلقی می‌شود. دانشگاه کمبریج، دانشگاه آکسفورد و دانشگاه هاروارد آیلتس با حداقل سطح ۷ را می‌پذیرند.

آزمون آیلتس از ۴ بخش شنیدار، خواندن، نوشتن و مکالمه تشکیل شده‌است. کل آزمون دارای دو گونه آکادمیک و عمومی است که گونهٔ آکادمیک مشکل‌تر بوده و همین آزمون است که برای ورود به دانشگاه‌ها مورد نیاز می‌باشد.

(منبع: ویکی پدیا)

در حال حاضر آموزشگاه زبان اشراق اولین مرکز تخصصی می باشد که در زمینه امادگی این آزمون به شکل حرفه ای در منطقه کاشان فعالیت دارد. مدت زمان این دوره شش ترم دو ماهه می باشد که در دو بخش متوسطه و پیشرفته انجام می پذیرد. بعد از انجام ازمون تعیین سطح مشخص می شود که زبان اموز در کدام سطح قرار گرفته و بسته به دانش زبانی وی از سه ماه تا یکسال موفق به کسب نمره 7 به بالا می گردد. از ویژگی های حائز اهمیت موسسه زبان اشراق در دوره ایلتس، آزمون های انلاین رایگان می باشد که زبان اموز در پایان هر دو هفته مطابق با موازین اموزش دیده در معرض آزمون های ماک قرار گرفته و سطح خود را می سنجد. لازم بذکر است که موسسه اشراق برای افرادی که نمره قبولی از ازمون های ماک را نگیرند کلاس های جبرانی در نظر می گیرد.

این دوره با حضور مدرس تخصصی آیلتس استاد مهین فر ( دارای مدرک بین المللی آموزش زبان انگلیسی به غیر انگلیسی زبان ها) برگزار می گردد.

پیرامون آزمون گفتاری آیلتس، آموزشگاه اشراق توانسته است برای اولین بار از توریست های خارجی در اموزشگاه برای انجام آزمون گفتاری بهره بگیرد، بدین صورت که شرایط ازمون همانند ازمون واقعی برای زبان اموز فراهم شده و توریست ها به نحوه پاسخ دهی شرکت کنندگان نمره اختصاص می دهند.