دوره آمادگی رایتینگ آیلتس

دوره آمادگی رایتینگ آیلتس

تاریخ شروع دوره : 15 بهمن 1400

معرفی آزمون رایتینگ آیلتس

موسسه زبان های خارجه اشراق( آموزش و پرورش اصفهان)

 

 

 

 

 

مقدمه

گزارش نویسی

مقاله نویسی

 

مقدمه:

موسسه زبان های خارجه اشراق تنها موسسه رسمی در سطح شهرستان می باشد که توانسته است دوره های آمادگی آزمون آیلتس را با کسب بیشترین امتیاز برگزار نماید. این موسسه با بروزرسانی دانش اساتید برتر در این حوزه، مهارت آموزان را یاری می رساند تا بتوانند در کوتاه ترین بازه زمانی ممکن، به نمره ی دلخواه خود برساند.

مهارت نگارش در آزمون آیلتس در زمره یکی از پر چالش ترین مهارت های چهارگانه قرار دارد که اگر طبق موازین استاندارد و تعریف شده توسط سازمان برگزاری امتحان انجام نشود، نمی تواند نمره یا بند اسکور (Band Score) لازم را دریافت کند. لذا، این مهارت حتما باید تحت نظارت متخصصین زبان شناس تقویت شود تا از همان ابتدا، متقاضی به نگارش غلط خود عادت نکند.

 

گزارش نویسی

1- معرفی

2- محتوای آزمون

3- بخش های گزارش نویسی

 

معرفی

یکی از دو مهارت و تسکی که در آزمون راتینگ آیلتس مورد بحث می باشد، مهارت گزارش نویسی می باشد. در این تسک، متقاضی ملزم می باشد تا طی مدت زمان 20 دقیقه یک گزارش حداقل 150 کلمه ای را در باره یک یا چند نمودار بنویسید.

 

محتوای آزمون

همانطور که در قسمت معرفی اشاره شد، این تسک حول محور آمار دهی بر پایه نمودار می باشد.در حقیقت، یک یا ترکیبی از چند نمودار ( اعم از نمودار میله ای، خطی، کیکی، درختی،....) برای متقاضی فراهم می گردد، که باید طبق استانداردهای معرفی شده از طرف سازمان برگزاری آزمون آیلتس نگاشته شود.

 

 

بخش های گزارش نویسی

گزارش نویسی در آزمون آیلتس باید حد اقل سه پاراگراف داشته باشد که دو پاراگراف اول بعنوان مقدمه و اورال در نظر گرفته می شوند و پاراگراف سوم بدنه گزارش محسوب می گردد که در ان ذکر آمار و انجام مقایسه ها صورت می پذیرد. لازم بذکر است که نگارش پاراگراف نتیجه گیری در این مهارت اختیاری می باشد.

موسسه زبان اشراق، طی یک برنامه ریزی دقیق و با تحلیل صدها نمونه گزارش نویسی توانسته است طی مدت زمان ده جلسه بند اسکور مهارت آموزان را از نمره 3 به نمره 7.5 ارتقا دهد.

 

 

مقاله نویسی

1- معرفی

2- محتوای آزمون

3- بخش های مقاله نویسی

 

معرفی

در قسمت مقاله نویسی، متقاضی آزمون آیلتس می بایست طی مدت زمان 40 دقیقه بتواند یک مقاله 250 کلمه ای را متناسب با موازین و استانداردهای موجود به رشته تحریر در آورد. این تسک، در مقایسه با گزارش نویسی کمی پیچیده تر و مهم تر تلقی می گردد، از این رو در بند اسکور کلی آزمون، نسبت به تسک یک (گزارش نویسی)، دو سوم نمره را به خود اختصاص داده است.

 

محتوای آزمون

این مهارت، همانطور که در بالا اشاره شد، باید حد اقل 250 کلمه پیرامون موضوعات مختلفی نگاشته شود. موضوعاتی که در این آزمون ممکن است ارائه شوند عبارتند از:

 

بحث دو دیدگاه

بیان فواید و مضرات

مقایسه فواید و مضرات

دیدگاه متقاضی نسبت به یک معظل و راه حل آن

بیان معظل و چالش راه حل

سوالات دو قسمتی

 

 

بخش های مقاله نویسی

در قسمت مقاله نویسی، مهارت آموز می بایست حد اقل چهار پاراگراف پیرامون موضوع خواسته شده بنویسید که پاراگراف اول مقدمه ایست بر موضوع اصلی، پاراگراف دوم و سوم در زمره بدنه مقاله می باشند و در نهایت پاراگراف آخر نتیجه گیری می باشد.

 

گردآوری : محمد جواد مهین فر